تغییر نگاه مسئولان به مناطق محروم تهران حرکتی اثرگذار در جهت ساماندهی آنها است

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، ضمن تشریح اقدامات مجلس برای ساماندهی محله هرندی از تغییر نگاه مسئولان به مناطق محروم تهران به عنوان حرکتی اثرگذار در جهت ساماندهی آنها یاد کرد.

سیدعلی یزدی‌خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با  خبرگزاری خانه ملت، ضمن قدردانی از رییس جمهور برای بازدید از محله هرندی تهران، گفت: تغییر نگاه مسئولان به مناطق محروم تهران از جمله محله هرندی، دره فرحزاد، کوره‌های آجرپزی محمودآباد، بافت فرسوده اطراف حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و سایر نقاط آسیب‌پذیر بسیاری که در تهران وجود دارند اتفاق مثبتی است که می‌تواند به حرکتی اثرگذار در جهت ساماندهی این مناطق منتهی شود.

یزدی خواه خانه های هرندی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان تهران با کمک دستگاه‌های اجرایی کارگروهی به ریاست آقای نادری تشکیل دادند که به شناسایی و ارائه راهکار برای رفع آسیب‌های اجتماعی پایتخت به ویژه محله هرندی می‌پردازد.

 وی تصریح کرد: در این کارگروه مسئولانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات، بسیج، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی، دستگاه‌های نظارتی و پژوهشکده‌ها حضور دارند که ضمن بازدید از محله هرندی، جلساتی را تشکیل داده و در آنها پیشنهاداتی را برای ساماندهی این محله ارائه داده‌اند.

یزدی‌خواه با تاکید بر اینکه ساماندهی محله هرندی باید در راس برنامه‌های مسئولان برای حمایت از مردم ساکن مناطق محروم تهران قرار گیرد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون خانواده‌های متدینی در محله هرندی سکونت دارند که آسیب‌هایی که از قدیم در این محله وجود داشته است آنها را تهدید می‌‎کند به ویژه رواج مصرف مواد مخدر زندگی خانواده‌ها به ویژه جوانان این منطقه را در معرض خطر قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: فرسودگی بافت محله هرندی از دیگر مشکلات مهم این منطقه است که نیاز به بازنگری دارد و این موضوع باید به یک نتیجه‌ قابل قبولی منتهی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مسئولان باید به این مهم توجه کنند که تهران تنها به محله‌هایی همچون ولنجک، نیاوران، پارک وی و ونک محدود نمی‌شود بلکه دارای محله‌های محروم و شهرک‌های حاشیه‌نشین بسیاری است که دچار آسیب‌های اجتماعی هستند و در کنار ثروتی که در بخشی از تهران متمرکز است در بخشی از تهران هم این آسیب‌ها زندگی مردم را با چالش جدی مواجه کرده است که به ورود جدی مدیران مربوطه نیاز دارد./

سید علی یزدی خواه نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته تحصیلی مدیریت حرفه و فن دانشگاه شهید رجایی تولد 1338/04/10 دارای سوابق شغلی بالا و خدمات اجتماعی متعدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟