پیگیری حل معضل صخره نشینی اهالی محله حاجی آباد روستای امین آباد شهرستان ری

پیگیری حل معضل صخره نشینی اهالی محله حاجی آباد روستای امین آباد شهرستان ری

🔻 نشست سید علی یزدی خواه با اسماعیلی مدیرکل امورمجلس وزارت بهداشت، میرزا زاده معاون توسعه سازمان غذا و دارو، زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در خصوص الحاق زمین سازمان غذا و دارو به بافت روستای امین آباد جهت جابجایی ساکنین محله حاجی آباد و حل مشکلات و معضلات صخره نشینی مردم این محله برگزار گردید.

🔻در این نشست یزدی خواه با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب ساکنین محله حاجی آباد گفت: از حدود ۶۰ سال قبل تا کنون، ساکنین این محله بر روی صخره های نا ایمن و با معضلات زیست محیطی فراوانی در حال زندگی هستند.

🔻یزدی خواه با اشاره به بازدید میدانی با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور در سال گذشته از این محله گفت: پیشنهاد الحاق زمین ۶ هکتاری متعلق به سازمان غذا و دارو جهت جابجایی ساکنین در دستور کار قرار گرفت. در این خصوص چندین جلسه با بنیاد مسکن و سازمان غذا و دارو برگزار و پیش نویس تفاهم نامه اولیه واگذاری این زمین بین سازمان غذا و دارو و بنیاد مسکن تهیه شده است.

🔻نماینده مجلس با اشاره به ملاحظات قانونی سازمان غذا و دارو در خصوص واگذاری زمین مذکور عنوان کرد: در جلسه ای که با رئیس دیوان محاسبات کشورداشتم، این موضوع مطرح و بعد از بازدید میدانی مدیران و کارشناسان دیوان محاسبات از زمین ۶ هکتاری سازمان غذا و دارو، بلا مانع بودن این واگذاری اعلام شده است.

🔻در پایان مقرر گردید مکاتبه اعلام نیاز این مهم توسط سید علی یزدی خواه به وزیر محترم بهداشت ارسال و دستور این واگذاری اخذ گردد. همچنین بنیاد مسکن و سازمان غذا و دارو جلسات حقوقی و کارشناسی را برای نهایی شدن تفاهم نامه مشترک با جدیت دنبال نموده و جلسه بعدی یک ماه آینده با حضور مسئولین مربوطه در مجلس شورای اسلامی تشکیل گردد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟