بررسی گسترش خطوط مترو تهران و حومه با حضور مجری سابق طرح و مشاورین

بسم الله الرحمن الرحیم
🔸موضوع گسترش خط های مترو تهران و حومه که در اساسنامه شرکت مترو تهران نیز آمده از جمله طرح هایی است که روی آن مطالعه و بررسی های لازم صورت گرفته و بخشی از زیر سازی های خط نیز انجام شده است.

🔸موضوع امتداد خط مترو تهران از ایستگاه شهرری به سمت قلعه نو قرچک ورامین و پیشوا باعث می شود تا بار زیادی از تراکم جاده‌ای کم و در جهت کاهش آلودگی هوای تهران قدم موثری باشد.

🔸بررسی‌های لازم این موضوع در زمان مدیرعاملی آقای درویش پور که مدیرعامل سابق مترو بودند، انجام و سرمایه‌گذار خارجی نیز شناسایی و بخشی از هزینه‌ها و زیرسازی این خط نیز انجام شده است.

🔸پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ مجدداً با دعوت از مسئولین مربوطه آن زمان و مذاکرات اولیه در خصوص خط مترو تهران و حومه به نتایج خوبی رسیدیم.

🔸انشالله با مساعدت شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر زاکانی، بتوانیم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذار های داخلی یا خارجی این موضوع را فعال کنیم.

🔸در قدم اول خط مترو ری ورامین و در ادامه خط مترو تهران به پاکدشت می باشد که می تواند به قیامدشت و شریف‌آباد متصل و این مناطق را پوشش و به صورت رینگی از پیشوا عبور نماید.
همچنین خط متروی پردیس تهران و خطوط مترو در غرب تهران‌ نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

🔸جلسه ای که در پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ در محل شهرداری منطقه ۱۹ تهران برگزار شد مقدمه‌ی خوبی بود که در جلسه آینده مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ که با حضور نمایندگان شهرهای اطراف و همچنین نمایندگان تهران بزرگ شامل آقای دکتر شاکری و بنده در محل فرمانداری ری برگزار می گردد، این موضوع به طور جدی تر مورد بحث قرار گیرد.

🔸وفاق و همدلی خوب همه نمایندگان وجود دارد که این طرح را برای خدمت به مردم انجام تا افتخار و به نتیجه رسیدن آن به دست ما خادمان مردم در مجلس شورای اسلامی صورت پذیرد.

و سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟