توجه مجلس به افزایش اعتبارات فرهنگستان هنر در بودجه 1403

📌عدم رعایت حقوق کودکان در آثار هنری یکی از دغدغه‌های فرهنگستان هنر است/ پهنه اعتبارات بودجه‌ای این نهاد فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

🔻سیدعلی یزدی‌خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد جزئیات بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی از فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، گفت: پیرو دعوت مجید شاه‌حسینی رییس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران از اعضای کمیسیون فرهنگی، بازدید از این مجموعه فرهنگی به عمل آمد.

🔻نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: فرهنگستان هنر یکی از چهار فرهنگستان کشور محسوب می‌شود به نوعی یکی از دستگاه‌های حاکمیتی موثر به شمار می‌رود که با هدف پاسداری از میراث و هنر ملی ایران شکل گرفته که درصدد ارتقای فرهنگ و هنر اسلامی است، این فرهنگستان متشکل از بخش‌های فرهنگی و هنری از کتابخانه گرفته تا ترویج هنرهای تجسمی، نمایشی و موسیقی سنتی و سازهای موسیقی ایرانی را برعهده دارد.

🔻وی با بیان اینکه رییس فرهنگستان هنر گزارش کاملی از عملکرد خود در جایگاه ریاست این فرهنگستان ارائه کرد، یادآور شد: جزییات مسائل و مشکلات فرهنگستان هنر با اعضای کمیسیون فرهنگی در میان گذاشته و مقرر شد در بودجه بندی سال ۱۴۰۳ اعتبارات مورد نیاز این مجموعه در نظر گرفته شود.

🔻یزدیخواه در ادامه اظهار داشت: خلا قانونی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کشور وجود دارد، عدم رعایت حقوق کودکان در آثار هنری از جمله موضوعات فیلم، سریال و نمایش، حمایت از هنرمندان و پهنه بودجه‌ای مورد نیاز آنها از موضوعات ویژه فرهنگستان هنر بود که مورد توجه قرار گرفت.

🔻نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:طی سال‌های اخیر فرهنگستان هنر از داشتن بودجه‌های تملکی و دارایی‌های سرمایه ای تقریبا محروم بوده است و تنها بودجه جاری خود را دریافت می‌کرد، در حال حاضر این فرهنگستان نزدیک به ۲۰۰ نفر نیرو دارد که باید این مسئله در بودجه سال ۱۴۰۳ مورد توجه قرار بگیرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟