شهرداری در قبال هر تهدیدی علیه سلامت مردم مسئول است

سیدعلی یزدی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران مبنی بر اینکه فرونشست زمین در تهران یک نوع زلزله آبی از منظر منابع آبی محسوب شده اما شهرداری برغم وجود این معضل تاکنون گزارش مستندی از سطح ریسک‌پذیری تاسیسات در بزرگراه‌های این شهر به شورای شهر ارائه نداده است، گفت: امروزه همکاری‌های بین‌بخشی جزء الزامات مدیریت خدمات شهری است و اگر همدلی، همراهی و هم‌افزایی در این حوزه وجود نداشته باشد و کارها با پنهان‌کاری پیش برود، در این حوزه با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضوع پایین‌رفت سفره‌های آبی و کاهش منابع آبی در کشور با توجه به اقلیمی که داریم امری طبیعی است و برداشت غیرمتعارف از آب‌های زیرزمینی هم منجر به فرونشست زمین می‌شود که دشت تهران نیز از این موضوع مستثنی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، از ارائه گزارش از سطح ریسک‎‌پذیری تاسیسات در بزرگراه‌های تهران نسبت به فرونشست زمین به‌عنوان حداقل کاری یاد کرد که شهرداری باید تاکنون انجام می‌داد و از مدیران شهری خواست تا پایان این دوره کم‌کاری خود در این زمینه را جبران کنند.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است دستگاه عریض و طویلی همچون شهرداری تهران دارای بخش‌های گوناگونی در حوزه‌های پژوهشی و مطالعاتی، بررسی آخرین نقشه‌های توپوگرافی و فرونشست‌ها در دشت‌های مختلف به ویژه دشت تهران است، بنابراین ارائه گزارش از وضعیت سطح ریسک‌پذیری تاسیسات در بزرگراه‌ها حداقل کاری است که باید شهرداری تهران انجام می‌داد تا بتوان از خطرهای ناشی از فرونشست زمین در جاهایی که تاسیسات زیربنایی در آنها وجود دارد، جلوگیری کرد.

یزدی‌خواه خاطرنشان کرد: گاهی فرونشست زمین در مراتع و زمین‌های فاقد کشت اتفاق می‌افتد، اما گاهی هم در نیروگاه‌ها، بزرگراه‌ها و تاسیسات حیاتی اعم از راه‌آهن و مترو و برج‌های مسکونی بلندمرتبه‌ ایجاد شده که تهدید محسوب شده و موضوعی متفاوت است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما به عنوان یک شهروند تهرانی از این کم کاری شهرداری تهران به این صورت که یکی از اعضای شورای شهر اعلام کرده است، اظهار تاسف می‌کنیم، چرا که این عدم ارائه آمار، ارقام و اطلاعات، سلامت و امنیت جانی هزاران نفر را تهدید می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در همین فرصت باقی‌مانده از عمر این دوره از شهرداری خواستار همراهی، همفکری و مشارکت مدیران شهری برای حل و فصل مسائل کشور به ویژه در حوزه تهران هستیم./

شهرداری سلامت

 

سید علی یزدی خواه نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته تحصیلی مدیریت حرفه و فن دانشگاه شهید رجایی تولد 1338/04/10 دارای سوابق شغلی بالا و خدمات اجتماعی متعدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟