نخستین جشنواره فرهنگی هنری و پویش مردمی《کاشت نهال انتظار》

حضور سید علی یزدی خواه در مراسم آغاز نخستین جشنواره فرهنگی هنری «نهال انتظار» و پویش مردمی کاشت نهال مثمر در کشور

این مراسم در دفتر مرکزی موسسه فرهنگی هنری منتظران منجی(ع) مجری این جشنواره و با حضور یزدی خواه نماینده مجلس، مالمیر معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه۲۰، خانم حسنی مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و جمعی از فعالان و دغدغه‌مندان محیط زیست برگزار گردید.

یزدی خواه در این جشنواره با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم بیان داشت: این گونه اقدامات ارزشمند که با مبانی اعتقادی ما گره خورده در نظام برنامه ریزی کشور جایش خالیست. قبل از انقلاب کمتر از ۵ هزار هکتار فضای پارک جنگلی داشتیم و به برکت انقلاب طی این ۴۴ سال به حدود پنجاه هزار هکتار یعنی بیش از ۱۰برابر رسیده است.

او گفت: امسال وزارت جهاد کشاوری برای کاشت یک میلیارد نهال در کشور برنامه ریزی کرده که در سالهای آتی اجرا کند و شهرداری تهران طی دوره شورای شهر کنونی بایستی ۵ تا ۷ هزار هکتار به فضای سبز شهری و کمربند سبز تهران اضافه کنند. اما هیچ یک از این طرح‌ها با مبانی اعتقادی ما تلاقی نداشته‌اند و عمده این طرح‌ها تنها برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و کمربند سبز شهرها یا تلطیف هوا اجراشده‌اند.

وی افزود: در خیلی از نقاط دنیا نگهداری درختان مثمر و فضای سبز حاشیه خیابان‌ها و محلات با دانش آموزان است که از طریق آموزش‌هایی از همان دوره نوجوانی این رفتار در ایشان نهادینه بشود.

این نماینده تهران تاکید کرد: این جشنواره می‌تواند با کمک جهاد کشاورزی، بسیج و دیگر نهادها در قالب یک طرح مشارکتی با اولویت کاشت درختانی که آب‌بری کمی دارند در محیط‌های منابع طبیعی عملیاتی گردد.

وی در پایان گفت: اجرای این جشنواره می تواند به طرح‌های ملی از قبیل بیابان زدایی و خوراک دام‌ها و یا تلطیف هوا و حتی اشتغالزایی و افزایش تولید کمک کند. بنابراین از نهادها و مسئولین ذی‌ربط می خواهم که از این جشنواره حمایت کنند.

معرفی جشنواره نهال انتظار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟