بررسی مشکلات و معضلات منطقه 19 شهرداری تهران

بسم الله الرحمن الرحیم
🔸توفیق حاصل شد تا در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ به همراه آقای دکتر شاکری نماینده محترم تهران و آقای مهندس آرام معاون عمرانی فرمانداری تهران و همچنین جناب آقای دکتر هدایت شهردار محترم منطقه ۱۹ و همکارانش بازدیدی از این منطقه داشته باشیم.

🔸منطقه ۱۹ توسعه خود را در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بوده است. در قبل از انقلاب این منطقه به چند روستا ختم می شد که پس از پیروزی انقلاب این روستاها توسعه پیدا کرده و جمعیتی بالغ بر 320 هزار نفر را در خود جای داده است.

🔸این منطقه از نظر سرانه فضای سبز از حد میانگین تهران بالاتر و بهتر است اما در سایر سرانه ها مانند بهداشتی و درمانی، ورزشی و فرهنگی و آموزشی دچار ضعف شدیدی هست که باید در اسرع وقت این کاستی ها جبران شود.

🔸در این منطقه صدها هکتار زمین که به عنوان اراضی ذخیره شهری در نظر گرفته شده وجود دارد. با توجه به اینکه زیرساخت‌های لازم در منطقه فراهم و داخل شهری شهر نیز می باشد می‌تواند بهترین ظرفیت برای توسعه ساخت و سازها و مسکن ارزان قیمت برای طبقات متوسط و پایین جامعه باشد.

🔸در این بازدید مقرر گردید موارد ذیل توسط دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی پیگیری گردد.

🔸1) با توجه به تهیه طرح ۱۵۰ هکتار از اراضی ناحیه سه جهت ساخت مسکن مقرر گردید طرح پیشنهادی شهرداری با لحاظ سرانه ها و همچنین ایجاد اشتغال پایدار، جهت تصویب به کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال گردد. همچنین مقرر گردید آقای دکتر شاکری و اینجانب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در روند تصویب طرح پیشنهادی مسکن تأکید داشته باشیم.

🔸2) با توجه به ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب میدان مرکزی میوه و تره بار مقرر گردید، شهرداری منطقه ۱۹ و فرمانداری تهران به صورت مشترک پیگیری لازم را جهت تکمیل و مشارکت شرکت آب و فاضلاب تهران جهت تسریع در تکمیل پروژه تصفیه خانه داشته باشند تا مشکلات فاضلاب محلات دولتخواه اسماعیل آباد شهید کاظمی مرتفع گردد.

🔸3) ظرف یک هفته آینده مجتمع انتظامی شهید کاظمی راه اندازی گردد.

🔸4) طی هفته ی آینده مطالعات لازم جهت شناسایی مکان برای کلانتری دوم با همکاری نیروی انتظامی و فرمانداری تهران صورت پذبرد و کلنگ‌ زنی انجام شود.

🔸5) مقرر گردید کلانتری سوم را فرمانداری تهران تا ۱۵ خرداد ماه سال آینده تکمیل و تحویل فرماندهی انتظامی تهران دهند.

🔸6) فرمانداری تهران پیگیری های لازم را جهت استقرار نماینده بهزیستی در سطح منطقه ۱۹ داشته باشد.

🔸7) پیرو اخذ مصوبه واگذاری زمین توسط شهرداری تهران برای ساخت بیمارستان مقرر گردید فرمانداری تهران پیگیری های لازم را از دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام تا کار احداث بیمارستان آغاز گردد. همچنین نمایندگان مجلس از وزیر بهداشت این موضوع را مطالبه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟