تقویت ارتباط مجلس و سازمان بورس به نفع توسعه کشور

سیدعلی یزدی‌خواه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای بازار سرمایه در مجلس گفت: ارتباطات سازمان بورس با مجلس شورای اسلامی هر چه بیشتر باشد می تواند از ظرفیت موجود به نفع توسعه و پیشرفت کشور استفاده کند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی منشا تنظیم مقررات، اختصاص اعتبارات و تعیین معافیت‌ها هستند و این موضوع تاثیر بسیاری بر ارتباط دو طرفه خواهد گذاشت.

سیدعلی یزدی‌خواه، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای بازار سرمایه در مجلس، یکی از بهترین راه های تامین بازار مالی و تشکیل شرکت های تامین مالی برای کشور را مسیر بازار سرمایه دانست و به خبرنگار (سنا) گفت: متاسفانه طی سال های اخیر به دلیل عملکرد برخی مسئولان شاهد ریزش ارزش سهام بودیم که این امر نگرانی سرمایه گذاران خرد و کلان در بورس را به همراه داشته است.

یزدی‌خواه با تاکید به اینکه باید از نرخ‌گذاری دستوری به شدت اجتناب کرد، افزود: رکود بازار سرمایه نتیجه نرخ‌گذاری دستوری است که این امر خروج سهامداران بزرگ را به دنبال دارد و خروج سهامداران نیز منجر به ضرر و زیان سهامداران خرد و کلان می شود.

این نماینده مجلس اظهار کرد: خصوص سواد مالی و شناخت بازار بورس و آشنایی نسل نوجوان و جوان به حوزه بازارهای مالی نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

یزدی خواه ادامه داد: شایسته است سازمان بورس بتواند ابتکار عمل به دست گرفته و با همکاری نهادهای مربوطه و مراکز آموزش عالی، علمی و کاربردی و امثال آن منشأ آموزش های کافی برای جامعه هدف باشد.

وی ضمن تقدیر از سازمان بورس بابت برگزاری نمایشگاه، تصریح کرد: افزون بر این، سازمان بورس می تواند با برگزاری جشنواره‌ها و ارائه اولویت‌های پژوهشی به جمعیت هدف موضوع بورس را هر چه بیشتر در معرض گفتگوی خانواده های اقشار مختلف قرار دهد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات خاطرنشان کرد: خوشبختانه سازمان بورس کارهای خوبی را شروع کرده است. به طوری که طی یکی دو سال گذشته مراکز آموزش متوسط آموزش عالی دوره های پودمانی برگزار کرده که ارزشمند بوده که امیدواریم توسعه یابد.

یزدی خواه گفت: ارتباطات سازمان بورس با مجلس شورای اسلامی هر چه بیشتر باشد می تواند از ظرفیت موجود به نفع توسعه و پیشرفت کشور استفاده کند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی منشا تنظیم مقررات، اختصاص اعتبارات و تعیین معافیت ها هستند و این موضوع تاثیر بسیاری بر ارتباط دو طرفه خواهد گذاشت.

وی بر تقویت شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بازار پولی و مالی کشور تاکید کرد و گفت: کشور برای تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ نیاز به سرمایه گذاری های بزرگ دارد که این موضوع با جمع آوری نقدینگی‌های در دست مردم و هدایت آن به سمت طرح‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه امکان‌پذیر است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟