نشست خبری آقای سیدعلی یزدی خواه

نشست خبری جناب آقای سیدعلی یزدیخواه با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها.

 

در این  نشستصمیمی که قریب به ۳ ساعت به طول انجامید، مباحث مهمی از جمله مسائل مهم حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس مطرح و خبرنگاران نیز سوالات خود را با  سیدعلییزدیخواه در میان گذاشتند.

 

موارد مورد بررسی قرار گرفته در نشست خبری

. نماینده مستقل برای شهرستان ری در مجلس شورای اسلامی

 

ما به دنبال این هستیم تا شهرستان ری دارای نماینده ی مستقل در مجلس شورای اسلامی باشد تا اینکه شورای اسلامی مستقلی داشته باشد.

 

پیشنهاد ایجاد شورای مستقل شهرستان ری در کمیسیون های داخلی مجلس برای طرح در صحن علنی به صورت دقیق مورد کارشناسی قرار گرفته است، استقلال مدیریت شهری در ری به سود مردم نخواهد بود ولی هزینه های تحمیل مشکلات و معضلات همجواری با پایتخت را باید بگیریم.

 

درآمدهای مدیریت مستقل شهرستان ری منوط به منطقه ۲۰ می شود که به هیچ عنوان این منطقه توان پرداخت هزینه های سنگین شهر را ندارد.

 

هم اکنون ایجاد هر کیلومتر مترو شامل حفر تونل، ایجاد ایستگاه، ایمن سازی، انتقال برق، تهویه، خرید لوکوموتیو و… در حدود یک هزار میلیارد تومان است که اگر شورایی مستقل باشد توان پرداخت این هزینه ها را نخواهد داشت.

شهرک صنعتی شمس آباد به همت آقای نماینده

جان تازه ای خواهد گرفت.

 

جهت ایجاد بستر حمل و نقل ارزان قیمت و تسهیل در رفت و آمد نیروی کار شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه، با هماهنگی های صورت گرفته این شهرک به خطوط ریلی کشور متصل می شود.

 

عملیات عمرانی راه دوم دسترسی شهرک شمس آباد به آزاد راه تهران ـ قم آغاز شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید و موجب کاهش ترافیک صبحگاهی خواهد شد.

 

احداث پست سوم برق، انتقال پساب از تصفیه خانه اسلامشهر به شهرک صنعتی شمس آباد و ایجاد زیر ساخت های حمل و نقلی از جمله اقداماتی است که برای این شهرک در نظر گرفته ایم.

 

هم اکنون 40 هزار نفر نیروی کار در شهرک صنعتی شمس آباد مشغول کار هستند و اگر زیر ساخت های لازم در این شهرک ایجاد شود ظرفیت اشتغال آن به 100 هزار نفر خواهد رسید.

. دید همه جانبه نماینده انقلابی شهر نسبت به مسائل مختلف

پارک علم و فناوری همواره از دغدغه های اصلی قشر نخبه و جوانان این شهر بوده است. در حال پیگیری زیر ساخت های مورد نیاز و کارهای تملیکی در مساحتی حدود ۳۰۰۰۰ مترمربع هستیم، تا با ورود کارخانه های نوآوری و شتاب دهنده ها، شهرری به عنوان پیشرو در زمینه علمی نیز در استان تهران مطرح گردد.

 

در بعد گردشگری نیز در حال پیگیری ایجاد دریاچه مصنوعی در روستای آراد به حجم تقریبی 120 میلیون مترمکعب به کمک آب های تسویه ای هستیم تا ضمن تغذیه مصنوعی آب های زیر زمینی، فضای گردشگری و تفریحی خانواده ها در شهرستان گسترش یابد.

 

در بعد پزشکی و سلامت نیز با مساعدت های بخش خصوصی به دنبال تاسیس دهکده سلامت هستیم تا با توجه به سابقه حضور دانشمندان فرهیخته ای مانند زکریای رازی در این بعد نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

آرامستان بهشت زهرا (س)توسعه نمی‌یابد.

نشست خبری آقای سیدعلی یزدی خواه

در جلساتی که با جناب آقای دکتر زاکانی شهردار تهران داشتم، مخالفت خود را در خصوص الحاق ۳۰۰ هکتار زمین برای توسعه آرامستان بهشت زهرا (س) اعلام نمودم.

 

مقرر گردید شهرداری تهران این اراضی را در راستای امورات دیگر نظیر بخش اداری، ساختمانی و فضای سبز و …  استفاده نماید و به دنبال توسعه آرامستان نباشد.

 

ضروری است احداث آرامستان های جدید در غرب و شرق استان تهران در دستور کار مسئولان قرار گیرد و همچنین باید هزینه های میزبانی از آرامستان بهشت زهرا (س) به شهرستان ری پرداخت گردد.

فرودگاه امام خمینی (ره) سالیان سال است که در حوزه سرزمینی ری است

نسنجیده سخن نگویید

طرح مباحثی مانند الحاق فرودگاه امام خمینی(ره) از حوزه سرزمین شهرستان ری به شهرستانی دیگر در راستای تصمیمات محلی نبوده که مسئولان محلی بتوانند در این حوزه اظهار نظر کنند.

 

ما از این گونه موضع گیری ها گله مندیم و باید مسئولان محلی با توجه به مصوبه ایجاد این فرودگاه در حسن آباد فشافویه اظهار نظر کنند.

 

شاید فرودگاه امام خمینی(ره) آلودگی صوتی برای ساکنان شهرستان رباط کریم ایجاد کرده باشد ولی تمامی معضلات زیست محیطی و ترافیکی آن در حوزه سرزمینی ری قرار دارد و این در حالی است که درآمد مالیاتی، ارزش افزوده و توزیع عوارض آلایندگی آن در کل استان هزینه می شود.

 

اگر نیاز باشد امضای ۳۰ نماینده مجمع استان تهران را در خصوص عدم الحاق فرودگاه امام خمینی(ره) به حوزه سرزمینی رباط کریم گرفته و در اختیار مسئولان شهرستان ری قرار خواهم داد.

سید علی یزدی خواه نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته تحصیلی مدیریت حرفه و فن دانشگاه شهید رجایی تولد 1338/04/10 دارای سوابق شغلی بالا و خدمات اجتماعی متعدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

تیم پشتیبانی آقای سیدعلی یزدی خواه پاسخگویی از طریق واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟